Ako na blond vlasy: Výber vhodného odtieňu a starostlivosť

Ako na blond vlasy

Staré známe pravidlo hovorí, že blondínky si vo svojom živote užívajú viac zábavy. Blond vlasy sú skutočne nádherné a žiarivé, ale na to, aby ste dosiahli tento efekt je potrebné vyladiť starostlivosť o vlasy do najmenších detailov. Či už hovoríme o samotnom farbení, alebo sa pozrieme zblízka na pravidelnú starostlivosť. Na odtieň vlasov môžu mať vplyv vonkajšie faktory v podobe slnečného žiarenia, zlozvykov a dokonca ho ovplyvňuje i kvalita ovzdušia, v ktorom sa dlhodobo nachádzame. Zároveň však odtieň a kvalitu ovplyvňujeme i my – stylingom a starostlivosťou. Ako na blond vlasy, ako si vybrať ten správny odtieň a akú starostlivosť je potrebné poskytnúť blond vlasom? Prezradíme všetko dôležité!

Správny blond odtieň – úloha, ktorá je náročnejšia, než sa zdá na prvý pohľad 

Hľadáte zmenu? Uvažujete nad blond odtieňom a netušíte, ktorý je pre vás ten najvhodnejší? Podľa odborníkov by ste sa pri výbere správneho blond odtieňu mali zamerať na farbu, ktorá sa líši maximálne dva odtiene od vašej prirodzenej farby. Toto pravidlo platí vo väčšine prípadov pre domáce farbenie. Ak ste sa však rozhodli pre radikálnu zmenu, zverte sa do rúk profesionálnemu kaderníkovi. 

Ako na blond vlasy

Profesionálny kaderník dokáže navrhnúť správny odtieň, ktorý bude dokonale ladiť s vašou pokožkou. Pri radikálnych zmenách nie je správnym nápadom strieľať naslepo. Rozhodne nechcete skončiť s farbou, ktorá nekorešponduje s vaším odtieňom pokožky alebo vašou osobnosťou. 

Voľba kozmetiky je kľúčovou úlohou 

Pri starostlivosti o blond vlasy je voľba správnych kozmetických prípravkov mimoriadne dôležitá. S ich pomocou môžete svoje blond vlasy udržať krásne hydratované a vyhnúť sa tiež vzniku nepríjemných žltých odtieňov kaziacich celkový dojem. 

Hydratácia je vždy kľúčom ku krásnym a zdravým vlasom. V prípade blond odtieňov je však potrebné staviť na produkty, ktoré sú presne určené na blond vlasy. Prečo je to tak? Pretože v opačnom prípade získate vo svojich krásnych vlasoch žlté a mosadzné odtiene, ktoré v podstatnej miere kazia celkový dojem. O vhodnej kozmetike sa môžete poradiť so svojím kaderníkom, ktorý navrhne starostlivosť presne určenú pre váš typ vlasov. 

Prečítajte si taktiež Ako na zdravé vlasy plné lesku: Užitočné rady odborníkov.

Nezabúdajte však, že v otázke hydratácie nie je dôležité len samotné vlasové vlákno, ale i pokožka hlavy. Správna starostlivosť o pokožku hlavy sa odrazí na krásnych a lesklých vlasoch. Mimoriadne obľúbenou a efektívnou voľbou sú v prípade blond odtieňu fialové šampóny. S ich pomocou je možné udržať dokonalú farbu bez výskytu žltých a mosadzných tónov po dlhý čas. 

Vybrať správnu značku fialového šampónu je náročné. Každý z nás má svoje preferencie a požiadavky, ktoré sú v tomto ohľade mimoriadne individuálne. Opäť sa môžete spoľahnúť na radu odborníka, ktorý sa pravidelne o vaše vlasy stará. 

Ako na blond vlasy

Teplo je nepriateľ číslo jedna 

Blond vlasy sú oveľa viac ako ktorýkoľvek iný odtieň citlivé na teplo. A v tomto prípade nehovoríme len o horúcej sprche, ale i napríklad o pobyte v soláriu, kde je teplo skombinované s ultrafialovým žiarením poškodzujúcim vlasové vlákna. 

Ak si teplo pravidelne užívate, stavte na správnu tepelnú ochranu pre vlasy. Pri horúcej sprche môže skvelo poslúžiť sprchovacia čiapka alebo môžete doviesť svoju starostlivosť do detailov a poskytnúť vlasom kozmetické prípravky, ktoré ich pred teplom ochránia. Ale i pri výbere správnej kozmetiky musíte stále myslieť na ochranu svojich vlasov a zbytočne ich nevystavovať teplu. 

Ako na blond vlasy

Rovnako i úpravu vlasov pomocou žehličky alebo fénovanie skráťte na minimum. Pri sušení vlasov fénom máme pre vás malú radu – nechajte vlasy voľne preschnúť na vzduchu a až potom ich jemne presušte fénom. Nezaťažíte ich v takej miere, ako keď sa spoľahnete len na sušenie fénom. Dobrým krokom sú i rôzne spreje a pravidelné používanie masky na vlasy – doprajú vlasom výživu, ktorú potrebujú. 

Rady odborníčky

Na otázku: Ako na blond vlasy, sme sa pýtali aj odborníčky Nikolety Szigeti známej ako @reset.vlasov.nini. Pripravila si pre vás pár rád, tak poĎme na to.

Keď ste sa rozhodli si odfarbovať vlásky, či doma alebo sa zveríte do rúk kaderníčky, môže sa stať, že narazíte na niekoľko problémov. Dnešné prípravky už nepoškodzujú štruktúru vlasov tak ako kedysi, časté nanášanie však má svoje nevýhody. Môžu byť vlásky suchšie, môžu sa lámať, stratiť svoj lesk. Keď sa ale budete starať o svoje vlásky pravidelne, zaručene sa vám odvďačia.

Tu je paŕ jednoduchých tipov, ako sa starať o vlasy jednoducho doma:

  1. Umývajte si čo najmenej vlásky, aby vám vydržala farba a lesk vo vlasoch. Skúste si vždy o deň posunúť umývanie vlasov, pomôžte si suchým šampónom a vaše vlasy si zvyknú.
  2. Oplachujte si vlasy s vlažnou / studenou vodou. Horúca voda vám otvára vlasové vlákna, čím sa vám skorej zničia vlásky a farba sa vám vymyje rýchlejšie.
  3. Vyživujte si vlasy maskami. Či si kúpite masky v obchode alebo si spravíte domáce zábaly, viete si snimi veľmi pomôcť na kvalite. Naneste si masku na dĺžky vlsov (korienky vynechajte aby sa vám nemastili) a nechajte pôsobiť 20-60min. Následne vlasy opláchnite a uvidíte, keď to budete robiť pravidelne, vlasy sa vám poďakujú.
  4. Na záverečnú úpravu si treba dávať pozor. Nech to je fénovanie, žehlenie či kulmovanie, používajte prípravky na ochranu pred tepelnou úpravou. Veľmi dobrý tip je, česať si vlásky po celý čas fénovania, uvidíte, že vaše vlasy budú mať úplne iný tvar a nebudete ich musieť ďalej upravovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *