Ako začať s gélovými nechtami: Rady pre začínajúce nechtárky

Ako začať s gélovými nechtami

Gélové nechty sú obľúbenou voľbou mnohých žien. Zabezpečujú vždy krásne upravenú manikúru a dávajú nám možnosť prejaviť svoju kreatívnu stránku. Nechty sa môžu vďaka pár šikovným ťahom premeniť na malé umelecké dielo, ktoré očarí na prvý pohľad. Milujeme gélové nechty, pretože predstavujú množstvo možností. Ako začať s gélovými nechtami? Samozrejme, je iné, ak gélové nechty skúšame na sebe. V tom prípade máme neobmedzený priestor na experimentovanie a skúšanie nových nápadov. S precíznejšou technikou prichádza i chuť ponúknuť svoje služby ďalej – ako začať s gélovými nechtami na profesionálnej úrovni? Pripravili sme si pár tipov, ktoré by rozhodne mala poznať každá začínajúca nechtárka. 

Módne trendy i overená klasika dokážu okamžite zaujať

V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že už nebudete tvoriť len svoje nechty. Zákazníčky majú väčšinou svoje predstavy, a tým je potrebné sa prispôsobiť. Ak plánujete začať s gélovými nechtami na profesionálnej úrovni, je dobré osvojiť si najnovšie módne trendy i overenú klasiku, ktorú miluje mnoho dám. 

Ako začať s gélovými nechtami

Nesnažte sa silou presadiť svoje vlastné nápady. Nezabúdajte, že práve vaša zákazníčka sa bude s manikúrou nasledujúcich pár týždňov pýšiť a je kľúčové, aby sa s ňou cítila komfortne. Medzi overenú klasiku patria gélové nechty v jemných pastelových farbách, ako je ružová alebo béžová. Obľúbená je tiež červená, ktorá je stále znakom elegancie. V prípade módnych trendov sa medze nekladú, tematické nechty dostávajú stále zelenú. Majte vždy po ruke dobrú radu, ale zároveň rešpektujte i víziu klientky. 

Vždy nájdite spôsob ako sa zlepšovať 

Či už budete čerpať nové nápady zo sociálnych sietí, alebo sa zameriate na zlepšovanie svojej techniky, stále napredujte. Neuspokojte sa so státím na mieste. Vždy je možnosť ako cvičiť, informovať sa a zbierať nové nápady. Svoje portfóliom prác môžete obohatiť i o výtvory, ktoré zdobili vaše vlastné nechty. Máte nápad? Tak šup s ním na papier! 

V prípade, že budete mať možnosť, svoj nápad pretavte do reality a nezabudnite ho odfotiť. Svoje práce môžete zverejňovať napríklad na sociálnych sieťach a nechať budúce i stále zákazníčky inšpirovať sa. Zároveň je dobrým krokom mať k dispozícii ukážku svojich prác i na mieste, na ktorom gélové nechty tvoríte. Zákazníčky môžu zmeniť svoje rozhodnutie a siahnuť po úplne inom motíve, ako mali pôvodne v úmysle. 

Vždy používajte len tie najkvalitnejšie materiály 

Pri tvorbe gélových nechtov je mimoriadne potrebné staviť hneď od začiatku na najkvalitnejšie materiály. Možno vás odrádza cena, ale v prípade kvality je vždy opodstatnená. Nenechajte sa zlákať na chodníčky nekvalitných produktov, ktoré rozhodne nemajú dlhú trvanlivosť a sklamú vás hneď na začiatku. Kvalitné materiály sa odlišujú svojou výdržou a precíznym prevedením. Ak sa spoja naozaj s vydarenou prácou, tvoria skvelú dvojicu.

Stavte na dobrý základ. Odporúčame náš podkladový UV / LED gél lak číry. Má stredne hustú konzistenciu a nepáli. Je vhodný ako podklad pod gél lak, gél a polygél. Je rozpustný v acetóne.

Navyše sa do mysle prvých zákazníčok zapíšete skvelou prácou, ktorá nemá konkurenciu a je dlhotrvajúca. Môžete vložiť do svojej práce celé srdce a množstvo inšpirácie, ale ak vás zradí nekvalitný materiál, neovplyvníte to. Preto vždy stavajte len na kvalitných produktoch. 

Propagujte svoju prácu 

Vieme, že marketing dnes hýbe svetom – to nie je žiadne tajomstvo. Ak túžite osloviť nové zákazníčky, publikujte svoju prácu na sociálnych sieťach. Momentálne je najvyhľadávanejšou platformou jednoznačne Instagram. Kvalitné fotky alebo prepracované videá? Je to len na vás. Hneď na začiatku vás však musíme upozorniť, že to čo zaujme, sú inšpiratívne a kvalitné fotky (pokojne i videá, pri ktorých platí rovnaké pravidlo). Ak nemáte skúsenosti s tvorbou a úpravou fotiek, je pravý čas pochytiť aspoň základy. Okrem toho dnes existuje množstvo programov, ktoré vám pomôžu úpravu fotiek hravo zvládnuť. 

Na záver vám odporúčame, aby ste sa o nechtoch vzdelávali čo najviac. Pozrite si napríklad aj čo jesť pre zdravé nechty, aby ste vašim zákazníčkam vedeli poradiť v každej situácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *