Ako na starostlivosť o vlasy v zime?

Ako sa starať o vlasy v zime

Mrazivý vietor, prechod medzi prostrediami s rôznou teplotou, vykúrené miestnosti i časté namáhanie vlasového vlákna materiálom čiapky. To je len zlomok faktorov, ktoré útočia na naše vlasy počas zimného obdobia. Niet divu, že sa naše vlasy zdajú úplne bez života. Je možné tento stav zvrátiť? Samozrejme. Počas zimného obdobia sa viac ako kedykoľvek inokedy potrebujeme zamerať na správnu starostlivosť o vlasy. Asi už správne tušíte, že kľúčová bude hydratácia. Je však potrebné podotknúť, že hydratácia vlasového vlákna nestačí. Dôležitá je i hydratácia pokožky hlavy. Ako na starostlivosť o vlasy v zime? Prinášame vám osvedčené tipy a triky, ktoré vám pomôžu zvládnuť starostlivosť o vlasy i počas náročného zimného obdobia. 

Čiapka je skvelým zimným pomocníkom 

Hoci materiál čiapky do určitej miery vlasové vlákna namáha, stále je čiapka vaším najlepším pomocníkom. Je štýlovým doplnkom outfitu, ale zároveň sa môže zmeniť na skvelého ochrancu, ktorý zabráni vplyvu chladu na vaše vlasy. Pre nosenie čiapky platí i niekoľko základných pravidiel. 

V prvom rade minimalizujte styling vlasov. Snažte sa vlasy len rozčesať a nezaťažovať ich žehlením či natáčaním. Nikdy nepoužívajte čiapku na mokré vlasy. Počas zimného obdobia by ste vôbec svoj domov s vlhkými vlasmi nemali opustiť. Čiapka rovnako celej situácii nepomôže, pretože mokré vlasy sú krehkejšie a oveľa ľahšie sa lámu. 

Pri výbere čiapky sa snažte voliť prírodné materiály ako vlna alebo bavlna. Syntetické materiály nie sú vhodnou voľbou, pretože dochádza k elektrizovaniu vlasov a ich následnému oslabeniu. 

Hydratácia na množstvo spôsobov 

Často máme tendenciu zamerať sa len na hydratáciu vlasov. Na tú však vplýva množstvo ďalších faktorov. Počas zimného obdobia sa snažte dodržať svoj pitný režim. Nedostatočná hydratácia organizmu vplýva i na hydratáciu pokožky hlavy a samotných vlasov. Hydratáciu zvonku môžete podporiť prírodnými olejmi, ktoré veľmi dobre hydratujú i pokožku hlavy. Ak chcete svoju starostlivosť vyladiť do najmenších detailov, je skvelé spoľahnúť sa tiež na kvalitný zvlhčovač. 

Prečítajte si taktiež: Urob si sama: Výživné tonikum pre pokožky hlavy.

Počas zimného obdobia sa vo vykúrených miestnostiach nachádza veľmi málo vlhkosti. Suché ovzdušie negatívne vplýva na naše dýchanie, vlasy i pleť. Voľbou kvalitného zvlhčovača môžete vlhkosť vo svojej domácnosti zvýšiť a dopriať tak svojmu organizmu i vlasom lepšiu hydratáciu. So zvlhčovačom pracujte veľmi opatrne, pretože nadmerná vlhkosť vedie ku vzniku plesní. 

Horúca sprcha nie je najlepším nápadom 

Po extrémne mrazivom dni si chceme dopriať horúcu sprchu, ktorá pre nás stelesňuje relax. Horúca voda však vysušuje pokožku hlavy, pleť i vlasy. Tie sú náchylnejšie na poškodenie a strácajú svoj prirodzený lesk. V tomto prípade sa môžete spoľahnúť napríklad na použitie kúpacej čiapky, oveľa viac vám však odporúčame znížiť teplotu vody a ochrániť tak i svoju pokožku pred vysušovaním. 

starostlivosť o vlasy v zime

Maska na vlasy aspoň raz za týždeň

Ako na starostlivosť o vlasy v zime? Domáca maska na vlasy vám môže poskytnúť oveľa viac ako len hydratáciu vlasov. Počas jej aplikácie si môžete doma vytvoriť domáce kúpele, ktoré vám umožnia uniknúť pred starosťami bežných dní. Počas zimného obdobia sa v prípade masky i ostatných vlasových produktov snažte staviť predovšetkým na také, ktoré sú vytvorené na báze prírodných olejov. S ich pomocou zabezpečíte svojim vlasom optimálnu výživu a zároveň zabránite vysušovaniu vlasov. Prírodnými olejmi máte možnosť vlasy skutočne posilniť a uchrániť ich pred poškodením vonkajšími vplyvmi.

Ako vlasovú masku môžete využiť i zmes olejov, ktorú na vlasy nanesiete. V tomto prípade sa však predovšetkým venujte vlasovým končekom a menej pokožke hlavy.  

Rady odborníčky

Na otázku: Ako na starostlivosť o vlasy v zime sme sa pýtali aj odborníčky Nikolety Szigeti známej ako @reset.vlasov.nini. Pripravila si pre vás pár rád, tak poďme na to.

Chlad, vietor, mráz vedia vlásky poriadne potrápiť. Preto je starostlivosť aj v zimných mesiacoch veľmi dôležitá. Najviac dostáva zabrať pokožka hlavy. Tá sa nám vysušuje kvôli chladnému, suchému vzduchu a stálemu striedaniu teploty. Pokožka hlavy vás môže svrbieť, je suchšia, tvoria sa lupiny, alebo naopak sa vám môžu viac mastiť.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Skúste preto používať prípravky na senzitívnu pokožku a jemné vlasy. Nezabudnite si pri umýaní vlasov masírovať korienky, pokožka hlavy sa prekrví, čo vám pôsobí na rast vlasov. Vyživovať vlasy môžete aj zvnútra stravovaním. Skúste si zaviesť do jedálnička potraviny s vysokým obsahom kvalitných tukov a omega mastných kyselín. Chráňte si pokožku hlavy a vlasy čiapkou, umývajte si vlásky menej a nezabudnite na výživu smaskami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *