Ako správne pilníkovať nechty?

Ako správne pilníkovať nechty

Často sa nám stáva, že jednu činnosť opakujeme tak dlho až máme pocit, že ju robíme absolútne správne. Po radách skúseného odborníka však zistíme, že ju po celý čas robíme zle. Koľkokrát sa nám už v živote tento scenár odohral? Vo väčšine prípadov naše overené postupy súvisia práve s beauty rutinami. Umývanie vlasov i úpravu nechtov už máme v malíčku. Alebo nie? Pilníkovanie možno nie je tak jednoduchou úlohou, ako sa na prvý pohľad zdá. Ako správne pilníkovať nechty? Dnes vám prinášame rady a tipy, ktoré rozhodne využijete pri úprave nechtov.

Správny výber pilníka 

Začneme tým, čo rozhodne na pilovanie nechtov potrebujete. Výber správneho pilníka rozhodne nie je jednoduchou záležitosťou. Existujú tri základné typy pilníkov: 

  • Kovový: patrí medzi stálice a tradičné voľby, je však najmenej vhodným typom medzi pilníkmi. Veľmi jednoducho sa otupí, je málo šetrný k nechtom a vo veľkej miere na ňom ostávajú i čiastočky, ktoré predstavujú živnú pôdu pre rast baktérií. Ak ste ho niekedy použili na nechty napadnuté plesňou, pravdepodobne ju už nikdy z tohto typu pilníka nedostanete preč. 
  • Sklenený: najnákladnejšia voľba spomedzi spomenutých a zároveň najlepšia voľba pre prírodné nechty. Je veľmi trvácny, jednoducho sa čistí (takže sa nemusíte obávať ani plesní, ani baktérií) a vydrží veľmi dlho ostrý. Dôležité je však podotknúť, že nie je vhodnou voľbou pre gélové nechty.
  • Papierový: finančne najmenej nákladný a veľmi obľúbený pre väčšinu žien. Jeho vlastnosti sú porovnateľné so skleneným pilníkom, zároveň je však možné používať ho pri gélových nechtoch. Jednoducho sa čistí, takže sa rovnako nemusíte obávať výskytu baktérií a plesní. Jeho jedinou nevýhodou v porovnaní so skleneným je kratšia životnosť, tá je však vyvážená nižšou cenou.

Pri výbere pilníku na nechty zohráva dôležitú úlohu i drsnosť pilníka. Tá sa odvíja od typu vašich nechtov: 

  • Tvrdé nechty – hrubosť pilníka 100
  • Normálne nechty – hrubosť pilníka 120 
  • Jemné a krehké nechty – hrubosť pilníka 180

Ako správne pilníkovať nechty? 

Gélové i prírodné nechty vyžadujú jemné pilníkovanie. Na prírodné nechty je skvelou voľbou sklenený pilník, ktorý je k nechtom šetrný a zároveň predstavuje najkvalitnejšiu voľbu. V prípade gélových nechtov odporúčame staviť na papierový pilník ktorý je k materiálu šetrný a nespôsobuje jeho poškodenie. Nepoužívajte kovový ani sklenený pilník. 

Pri pilovaní odporúčame začať s hrubším pilníkom (určíte ho pomocou typu svojich nechtov- viac v predchádzajúcom bode). Postupujte vždy jemne a len jedným smerom. Sila zvyku nás núti pilníkovať nechty oboma smermi. Týmto spôsobom sú však oveľa náchylnejšie na poškodenie a štiepenie. Po základnom pilovaní použite jemnejší pilník, ktorým doladíte celkové detaily a zároveň dokončíte svoje dielo. Niektoré dámy ocenia i výhody leštičky. Staviť môžete na brúsny blok, ktorý sa vyžaduje dvoma stranami – jedna je hrubšia a funguje ako hrubý pilník, druhú je možné využiť ako leštičku nechtov. 

Ako na starostlivosť o gél-lak? 

Gél-lak je pre mnohé dámy momentálne voľbou číslo jedna. Ponúka výhody gélových nechtov, ale samotné nechty zaťažuje v oveľa menšej miere. Je skvelou voľbou pre aktívne dámy i počas dovolenky, kedy si túžime užiť slnko, vodu a relax. Rovnako nevyžaduje použitie špeciálnej lampy a jeho aplikácia je pomerne jednoduchá. 

Starostlivosť o gél-lak by mala byť rovnako jemná ako v prípade gélových nechtov. V jeho prípade odporúčame staviť na kvalitný papierový pilník, ktorý sa šetrne postará o nechty a zároveň nepoškodí samotnú farbu. 

Dnes už existujú i elektrické brúsky nechtov, ktoré sa starajú i o odstránenie nechtovej kožičky. V tomto prípade je postup ešte jednoduchší – stačí vložiť baterky a úpravu nechtov ponechať na brúske. Dámy, ktoré milujú experimentovanie s tvarom nechtov si tento prístroj rozhodne zamilujú. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *