Ako modelovať nechty?

Ako modelovať nechty

Krásne a pestované nechty sú snom mnohých žien. Zaručujú, že sa budeme cítiť upravené za každých okolností. Niektoré dámy si však tento sen splniť nemôžu . Slabé a lámavé nechty nie sú vždy len výsledkom nesprávnej starostlivosti alebo extrémneho namáhania nechtov. Niekedy jednoducho naša genetika pracuje proti nám. To však neznamená, že by sa tento sen musel rozplynúť. Ak vaše prirodzené nechty neposkytujú plátno na majstrovské dielo, využiť môžete modeláž nechtov. Tá poskytuje nádej i pre dámy so slabými nechtami, ale i pre tie, ktorým sa jednoducho nechce čakať na dorastenie ich prírodných nechtov. Dnes si na modeláž posvietime zblízka a prezradíme rady a tipy, ako modelovať nechty. 

Čo je to modeláž nechtov a ako modelovať nechty? 

Modeláž nechtov predstavuje proces, počas ktorého dochádza k umelému predĺženiu vašich prírodných nechtov. Vo všeobecnosti môže prebiehať 2 spôsobmi: 

 • predĺženie pomocou šablóny – pri použití šablóny dochádza k vloženiu šablóny pod necht a jej prilepeniu. Toto prilepenie je možné vďaka samolepiacej ploche, ktorou šablóna disponuje. Po nalepení je možné začať s modelážou nechtov
 • využitie tipov – počas tohto procesu dochádza k prilepeniu tipu na váš vlastný necht. Až potom sa pristupuje k nanášaniu ďalšieho materiálu. Pozor, tipy sa vždy lepia špeciálnym lepidlom, ktoré je pre tento účel vyvinuté. Neodporúčame vám experimentovať s bežným sekundovým lepidlom

Prečítajte si taktiež náš článok: Ako začať s gélovými nechtami: Rady pre začínajúce nechtárky.

Materiály, ktoré sa bežne používajú na modeláž nechtov 

Vo väčšine prípadov sa stretávame predovšetkým s UV gélmi na nechty a akrylom. Obe metódy majú svoje výhody a nevýhody a záleží len na vás, ktorej metóde dáte napokon prednosť (záleží však i na type vašich nechtov). Prezradíme vám však výhody i nevýhody oboch materiálov. 

Ako modelovať nechty

Akryl

 • Akrylové nechty sú v porovnaní s gélovými nechtami oveľa tvrdšie a pevnejšie (vhodné predovšetkým, ak pracujete manuálne)
 • Vyzerajú prirodzenejšie, pretože akryl dokážete vytvarovať i do veľmi tenkej vrstvy
 • S akrylom je možné modelovať i nechty, ktoré sú zdeformované 

Ako modelovať nechty z akrylu? 

Pri modelovaní nechtov z akrylu potrebujete štetec, akrylový púder a tekutinu, ktorá sa nazýva liquid. Štetec namočíte do liquidu a následne naberiete malé množstvo akrylového púdru. Zmes nanášate na pripravený necht a tvar i dĺžku si určíte podľa svojich konkrétnych preferencií. Modeláž nechtov si však vyžaduje prax. Pravidelným cvičením môžete získať zručnosti, ktoré vám v modeláži nechtov pomôžu. 

UV gél

 • Je výhodnou možnosťou pre oslabené a lámavé nechty – je pružnejší, takže sa im dokáže lepšie prispôsobiť ako akryl 
 • Pri pilovaní nevyniká tak vysokou prašnosťou ako akryl
 • Celková aplikácia je bez zápachu 

Ako modelovať nechty z UV gélov? 

Pri modelovaní nechtov z UV gélov závisí na samotnej voľbe gélu. V niektorých prípadoch je potrebné voliť podkladový, modelovací i vrchný UV gél. Dnes sú však k dispozícii už i jednofázové gély. Nezabúdajte, že každú vrstvu UV gélu je potrebné nechať vytvrdnúť v špeciálnej UV lampe

Pri modelácii nechtov môžete staviť i na zlatú strednú cestu. Výhody oboch materiálov v sebe kombinuje akrygél prípadne polygél. 

Polygél

 • Polygél má v sebe to najlepšie z gélu a akrylu
 • Drží aj na problematických a namáhaných nechtoch pretože je pružný a na nechtoch veľmi ľahký a príjemný
 • Polygél je ideálny nie len pre začiatočníkov, ale aj profesionálov, pretože práca s ním je veľmi pohodlná a šetrná

Ako modelovať nechty z Polygélu?

Polygél sa tvaruje podobne ako pri akryle za pomoci štetca namočeného do špeciálneho Poly liquidu. Poly liquid je tekutina, ktorá umožňuje gél tvarovať a manipulovať s ním (vďaka nemu gél nikde nelepí).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *