Ako na poškodené vlasy? Tieto tipy zaručene pomôžu

Ako na poškodené vlasy

Pri vyslovení termínu poškodené vlasy si väčšina z nás predstaví rozštiepené končeky. Pravdou však je, že problém poškodených vlasov je oveľa ďalekosiahlejší. Pri extrémnom poškodení vlasov dochádza k narušeniu vonkajšej vrstvy vlasového vlákna, ktorá sa nazýva kutikula. Povrch vlasov je narušený vznikom trhlín a dochádza k postupnému narúšaniu vnútorných vrstiev vlasového vlákna. Extrémne poškodené vlasy sú bez lesku a majú tendenciu kučeraviť sa. Ako na poškodené vlasy? V prvom rade by ste mali vedieť, že najlepšími prostriedkami sú čas a správna starostlivosť. Dnes vás prevedieme krokmi, ktoré vám pomôžu opäť získať žiarivé a nádherné vlasy. 

Vyhľadajte pomoc profesionála 

Pri boji s poškodenými vlasmi najčastejšie siahneme po domácej starostlivosti a snažíme sa neposlušné a zničené kadere skrotiť domácimi maskami a olejmi. Naše kroky by však mali viesť rovno do kaderníctva a vlasy by sme mali zveriť do rúk skúsenému profesionálovi. Možno sa vám už nepodarí zachrániť celú dĺžku svojich vlasov, ale môžete im dať opäť tvar. 

Ako na poškodené vlasy

Okrem toho, nie vždy je možné jednoducho určiť, aký je pôvod vášho poškodenia vlasov. Experimentovanie s kozmetickými prípravkami rozhodne nepomôže a môže stav vlasov ešte zhoršiť. Obrátenie sa na profesionála vám pomôže presne identifikovať, čo vaše vlasy potrebujú a akú starostlivosť by ste im mali poskytnúť. 

Pri stylingu buďte opatrné 

Pri riešení otázky, ako na poškodené vlasy, je ideálne obmedziť zaťažovanie vlasov teplom i úpravami. Vlasy nechajte voľne preschnúť na vzduchu a až potom ich dosušte fénom. Čo sa týka žehlenia, odporúčame pred žehlením použiť Termo-ochranný sprej. Vlasy sa vám postupne začnú odvďačovať zdravším vzhľadom. 

Ako na poškodené vlasy

Ak je fúkanie, žehlenie a kulmovanie vlasov súčasť vašej každodennej rutiny určite používajte profesionálne ochranné produkty, ktoré vlas obalia a zachránia pred teplom, ktoré ich môže poškodiť. Trik s fénovaním rozhodne odporúčame praktizovať stále. Farbenie vlasov zverte do rúk profesionálovi, ktorý používa kvalitné farby a produkty, no v prípade domáceho farbenia sa taktiež poraďte s odborníkom. Určite si prečítajte aj tento článok: Ako na zdravé vlasy plné lesku. 

Výživa vlasov zvnútra 

O kozmetických produktoch, ktoré majú vlasom cielene pomôcť, už počul každý z nás. Pri poškodených vlasoch sa však odporúča staviť i na správnu výživu, ktorá dokáže s vlasmi zázraky. Staviť môžete na výživové doplnky z lekárne, ktoré obsahujú optimálnu kombináciu vitamínov a minerálov zameranú na vlasy.

Dobrým krokom je zaradiť do stravy zdravé tuky, ktoré sa nachádzajú vo vajíčkach, tučných rybách a avokáde. Okrem toho podporia rast a obnovu vlasov i: 

  • špenát – obsahuje vitamín C, železo a vitamín A, ktorý je nevyhnutný pre zdravie pokožky hlavy (jej poškodenie kráča ruka v ruke s poškodenými vlasmi
  • bobuľové ovocie – nabité antioxidantmi 
  • sójové bôby – obsahujú látku spermidín, ktorá preukázateľne zvyšuje rast vlasov 
  • oriešky a semienka – okrem toho, že sú tiež zdrojom zdravých tukov, obsahujú i zinok a selén (prvky nevyhnutné pre rast pevných a krásnych vlasov)
  • sladké zemiaky – skvelý zdroja beta-karoténu, ktorý sa podieľa na obnove vlasov 

Kvalitná kozmetika 

Na záver sa dostávame k bodu, ktorý pravdepodobne zaujíma všetkých najviac. Kozmetika je však účinná iba ak sa zameriate i na predchádzajúce tri kroky. Veľkou pomocou sú i prírodné oleje, ktorých sa nemusíte báť ani pri mastných vlasoch (pri správnom použití váš problém s mastnými vlasmi rozhodne nezhoršia). Na vlasovú masku sa zamerajte aspoň raz za týždeň. 

Ako na poškodené vlasy? Nečakajte žiadne zázraky v priebehu niekoľkých dní. Doprajte svojim vlasom čas a správnu starostlivosť zvonku i zvnútra. A keďže nám momentálne počasie dáva zabrať, určite si prečítajte náš článok: Ako na starostlivosť o vlasy v zime?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *