Tvary nechtov: Experimentovať – áno alebo nie?

Tvary nechtov

Upravená manikúra sa dnes považuje za jedno z hlavných kritérií upravenosti. Nie je potrebné investovať obrovské náklady na dokonalé dosiahnutie dĺžky či farby. Oveľa väčší dôraz sa kladie na čistotu a jemné doladenie prirodzeného tvaru vašich nechtov. Krásnu a prepracovanú manikúru môžete dosiahnuť i v pohodlní vášho domova. Všetko, čo na to potrebujete je kvalitný pilník na nechty a dostatok času. V prípade pilníkov odporúčame voliť sklenený alebo papierový pilník, ktoré dodajú vašim nechtom upravený tvar a zároveň nehrozí žiadne poškodenie nechtov. Kovové pilníky sa dnes považujú za prežitok a pri ich použití objavíme viac negatív ako pozitív. V dnešnom článku vám prezradíme ako správne na tvary nechtov. 

Základné tvary nechtov – ktorý je pre vás ten najvhodnejší? 

Každý z nás má určitý tvar nechtového lôžka a zároveň oplývame i určitými preferenciami a predstavami, ako by mali naše nechty vyzerať. Medzi základné tvary nechtov patria: 

  • Okrúhly – ideálny pre dámy, ktoré dávajú prednosť krátkym a praktickým nechtom
  • Oválny – mimoriadne elegantný a vhodný pre akýkoľvek typ nechtového lôžka 
  • Mandľový – je najobľúbenejším tvarom klasickej manikúry a vyznačuje sa jemne zaostrenou špičkou. Dokáže veľmi efektne predĺžiť prsty 
  • Hranatý – príjemne zjemní ruky a dodá im krásne upravený vzhľad. Je vhodnou možnosťou najmä pre dámy s kratšími prstami, pretože dokáže prsty predĺžiť 
  • Špicatý – tvar, ktorý sa pomaly blíži k extravagancii dokáže prsty tiež opticky zúžiť. Je vhodný predovšetkým pre dámy, ktoré sa môžu pýšiť pevnými a zdravými nechtami
  • Ballerina – podobnosť neobjavíme priamo v baletkách, ale v ich tanečných topánkach. Tvar dokáže opticky zúžiť široké nechtové lôžko 

Každý z tvarov môže prechádzať jednotlivými formami a úpravami. Obľúbeným je napríklad i tvar nechtov s jemne zaoblenými hranami, ktoré dokážu pôsobiť upravene a zároveň sú pre svoju nositeľku i praktické. Samozrejme, aby ste si nechty mohli tvarovať, potrebujú adekvátnu výživu, aby sa vám nelámali a držali tvar čo najdlhšie. Overenými pomocníkmi sú napríklad oleje na výživu nechtov. Skúste napríklad oleje z rady SILCARE prípadne PAPILIO olej. Medzi naše obľúbené patria tieto:

Ako voliť správny tvar nechtov? 

Vždy môžete staviť na svoje preferencie a nechať sa viesť konkrétnymi nápadmi. Na druhej strane, ak chcete svojim nechtom dopriať prémiovú starostlivosť a zároveň si zvoliť tvar, ktorý dodá rukám upravený vzhľad a zvýrazní silné stránky, zverte sa do rúk odborníka. Pomocou tvaru nechtu sa dá pracovať i s optickým zúžením a predĺžením prstov. 

tvary nechtov

Skúsená manikérka vám podľa tvaru vašich nechtových lôžok bude vedieť najlepšie poradiť v oblasti výberu správneho tvaru. Často stačí nechtom dodať správny tvar po prvýkrát a potom im dodať správnu starostlivosť v pohodlí domova. Prípadne sa pravidelne zveriť do rúk odborníka a dodať nechtom všetko, čo potrebujú. 

Experimenty – áno alebo nie?

V tomto smere je to len na vás. Nechty rastú pomerne rýchlo, a preto je možnosť s nimi dosýta experimentovať a hľadať tvar, ktorý bude vo vašom prípade fungovať najlepšie. Pre praktické dámy, ktoré milujú pohyb, ale stále chcú udržať svoje nechty krásne, je výhodný okrúhly alebo oválny tvar. Myslíte, že s krátkymi nechtami nie je možné experimentovať? Dovoľte nám vyviesť vás z omylu – krátke nechty môžete tiež premeniť na umelecké dielo. Vyskúšajte napríklad metalické špičky v kombinácii so sivým matným lakom. Posledným výkrikom módy sú asymetrické tvary nechtov, ktoré sú však naozaj len pre odvážne dámy ochotné riskovať.  

Nech už zvolíte akýkoľvek tvar, doprajte nechtom pravidelnú a hĺbkovú starostlivosť. Podstatná je adekvátna výživa a správne zvolený typ pilníka, ktorý nechtom dodá požadovaný tvar a nepoškodí ich. Spoľahnite sa na papierový (vhodný i pre umelé nechty) alebo sklenený pilník (ideálna voľba pre prírodné nechty). 

Aj v našej ponuke nájdete množstvo skvelých produktov, výber je už len na vás, čo vám bude vyhovovať, Skúste napríklad tieto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *